IMG_7449

GALA TOP BRANDURI BRASOVENE, EDITIA A III-A

În data de 20 aprilie 2018, sub înaltul patronaj al UNIUNII NAȚIONALE A PATRONATULUI ROMÂN, organizaţia UNPR -CENTRU TRANSILVANIA a organizat:

GALA TOP BRANDURI BRASOVENE, EDITIA A III-A.

Evenimentul s-a desfășurat în sala de evenimente Tess Balroom și a reunit un număr de 230 persoane.

Printre invitați amintim: Excelenta Sa, domnul Simion Botnari – secretar 1 la ambasada Republicii Moldova, domnul Adrian Vestea – președintele Consiliului Județean Brașov, domnul Mihai Costel – viceprimar municipiul Brașov, parteneri din Brașov, doamna Alexandra Can – președintele APIUS din Republica Moldova, domnul Miron Tibisor Marian – Vicepreședinte dezvoltare teritoriala – în cadrul Consiliului National al Intreprinderilor Private Mici si Mijlocii din Romania, reprezentanți ai administrației locale, ale instituțiilor locale, ale instituțiilor descentralizate, reprezentanți ai patronatelor, sindicatelor, oameni de afaceri, personalități publice.

Din partea UNPR au participat:

  • Dl. STEFAN MOLDOVEANU – Președinte UNPR-CT și Prim-vicepreședinte UNPR National;
  • Dl. DANIEL MOLDOVEANU – Vicepreședinte UNPR-CT și vicepreședinte UNPR National;
  • Dl.  MARIN VIOREL DICA – Președinte UNPR-Oltenia  și vicepreședinte UNPR National.

Va prezentam laureații acestei ediții.

Premiile Business

LOC FIRMA
I COMERT SI TRANSPORT AUTO
1 Tess
1 Ţiriac Auto
3 Transbus Codreanu
II SANATATE
1 Centrul Hospice Casa Speranței
1 Onco  Card
1 Spitalul Clinic Județean De Urgență
1 Spitalul Militar De Urgență „Regina Maria”
III SERVICII
2 Tractor Proiect Comert
2 Bystronic Laser
3 Shortcut Computer
IV Turism, Agrement
1 Cheile Grădiştei
2 Complex Paradisul Acvatic
3 Rozmarin
V CONSTRUCŢII ŞI MATERIALE DE COSTRUCŢII
1 A&C Metal
2 Vest Construct
3 Comet
VI Agricultura, Cresterea animalelor, Silvicultură
1 Avicod
2 Yurta
3 Hibridul
VII Comert
1 Amigo & Intercost
2 Temad
3 April 91
VIII Productie alimentara si produse traditionale
1 Dacia Plant
2 Babet Prodcom
3 Getynic – Com
IX  Productie si industrie prelucatoare
1 Allview
2 Tractorul U-650 Braşov
2 Refarom
3 Tehmin

 Excelență

NR. PREMIUL DE EXCELENȚĂ NOMINALIZARE
1 PENTRU SPORT ·       George  Coteț  – Campion Mondial Parapantă;

·       Gabi Kicsid – Maestru Al Sportului;

·       Gabriel Partin – Campion Arte Martiale, Locul Iii Campionat Mondial.

2

 

PENTRU TELEVIZIUNE şi

JUNALISM

·       MIX TV;

·       RTT;

·       Dan  Ghita;

·       Anca  Sigmirean;

·       Onelia Pescaru;

·       Cornelius Popa;

·       Felicia Popa;

·       Ovidiu Vranceanu.

3 ÎNVĂŢĂMÂNTUL BRAŞOVEAN ·       Liceul Teoretic „Johannes Honterus”;

·       Colegiul National „Áprily Lajos”;

·       Colegiul National „Andrei Şaguna”.

4 “OAMENI PENTRU OAMENI” UPU Brasov – Cristina  Vecerdi
5 TRADIŢII ŞI ISTORIE ·       Uniunea Junilor din Scheii Braşovului şi Braşovul Vechi;

·       ASTRA Codlea;

·       ASTRA Fagaras.

6 PROMOVAREA ROMÂNIEI ŞI A JUDEŢULUI BRAŞOV Mihai Eminescu Trust   
7 Premiile “ASTRA” Prof. Georgeta-Mihaela Gărlea

Lorena-Ioana Adam

8 “IMPREUNA PENTRU BRASOV” ·       Asociaţia Păstrăvarii Făgăraşului;

·       Asociaţia Noul Spital Al Braşovului;

·       Asociaţia oamenilor de afaceri “PRO INVEST”;

·       Camera De Comerţ Braşov;

·       Colegiul Medicilor Braşov;

·       Colegiul Farmaciştilor;

·       Colegiul Consilierilor Juridici Braşov;

·       Federaţia Naţională Pro Agro;

·       Patronatul Român;

·       Universitatea Transilvania Din Braşov;

·       Universitatea Spiru Haret Braşov.

9 DESCHIDERE FATA DE MEDIUL DE AFACERI Inspectoratul Teritorial de Muncă Brasov, DGRFP Brasov,  ISU Brasov, ISCIR, ISCIR Brasov, AJOFM Brasov, Garda de mediu Brasov.
10 CULTURA ·       Opera  Brașov;

·       Teatrul „Sică Alexandrescu”;

·       Biblioteca  Județeană „George Baritiu”.

11 “ÎMPREUNĂ SUNTEM MAI PUTERNICI”

 

APIUS  R. MOLDOVA

CECAR Brasov

ASIMCOV  – COVASNA

12 IMPLICARE SOCIALĂ ·       Florin Milăşanu;

·       Fundația “Bucuria Darului”;

·       Diaconia;

·       Asociația de Binefacere Sfânta Iustina;

·       Asociația Speranța pentru Copii.

13 TÂNĂRUL MANAGER Andreea Mihaela Popa Matri Lux Led Desing Zărnești

ORDINUL COROANA CETĂȚII BRAȘOV a fost conferit domnului Părinte Prof. Dr. VASILE OLTEAN, directorul Muzeului Primei Școli Românești din Scheii Brașovului.

 

ȘTEFAN MOLDOVEANU

Președinte UNPR-CT

Prim-vicepreședinte UNPR Național

IMG_7402 IMG_7423IMG_7451 IMG_7475IMG_7483 IMG_7494 IMG_7498 IMG_7519 IMG_7567 IMG_7665IMG_7758 IMG_7774 IMG_7854 IMG_7867 IMG_7884 IMG_7911 IMG_7915IMG_7915

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *